Hamro Sanchar

बलात्कार एवम् हत्याका अभियुक्तले अदालतमा यसरी बयान फेरे

हाम्रो संचार संवाददाता प्रकाशित : २०७५/५/५ गते

गत साउन १० गते कञ्चनपुरमा बालिका निर्मला पन्तको बलात्कारपछि हत्या भएको घटनाका अभियुक्तलाई प्रहरीले पक्राउ गरी सार्वजनिक गरेको छ । १३ वर्षीया निर्मलालाई दिनदहाड नै बलात्कार गरी पोल खुल्ने डरले घाँटी निमोठेर हत्या गर्ने दिलिपसिंह विष्ट रहेको प्रहरी अनुसन्धानले देखाएको छ ।

४१ वर्षीय विष्ट करिव दशकअघि आफन्तको हत्या गरी जेल परेर रिहा भएका पात्र हुन् । आफ्नै भिनाजुको हत्या गरेर जेल परेका र छुटेको वर्षदिन नपुग्दै उनी बलात्कार र हत्या जस्तो जघन्य अपराधमा मुछिएका छन् ।

भीमदत्त नगरपालिका–१९ बस्ने पटके अभियुक्त विष्टले साउन १० गते दिउँसो निर्मलालाई जबर्जस्ती गरेको र पोल खुल्ने डरले हत्या गरेको प्रहरीसमक्ष बयान दिएका छन् । तर प्रहरीसमक्ष दिएको बयान सोमबार अदालतमा पेश गरिँदा उनले बदलेका छन् । प्रहरीसमक्ष दबाबमा बयान दिएको भन्दै उनले आफू बालिकाको बलात्कार र हत्यामा संलग्न नभएको भन्दै इन्कार गरेका हुन् । तथापि, एक अपराधीले बयान फेरेर अनुसन्धान कार्यलाई अल्मल्याउन खोज्नु अनौठो विषय नभएको सम्बन्धित विज्ञको भनाई छ ।

प्रहरीलाई दिएको बयानमा विष्टले साउन १० गते दिउँसो साइकलमा सवार भएर घरतर्फ गइरहेकी निर्मलाको साइकलको चेन फुत्किएको, त्यो बनाइदिने बहानामा आफूले उनलाई जबर्जस्ती झाडीमा लगेर बलात्कार गरेको र चिच्याएर पोल खोल्ने डरका कारण हत्या गरेको खुलासा गरेका छन् । उनी गत आइतबार राती पक्राउ परेका थिए । हत्या घटनाको अनुसन्धान शुरु गरिएकै बेला पनि पक्राउ परेका भए पनि सामान्य बयानपछि प्रहरीले उनलाई छोडिदिएको थियो । तथापि, विष्टमाथि प्रहरी निगरानी जारी नै थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्